EN FUNDACJA STATUT LUDZIE PROJEKTY DYSTRYBUCJA KONTAKT

KRAKOWSKA FUNDACJA FILMOWA

PROJEKTY

Krakowski Festiwal Filmowy


Krakowski Festiwal Filmowy jest jedną z najstarszych imprez w Europie poświęconych filmom dokumentalnym, animowanym oraz krótkim fabułom. Festiwalowi towarzyszą wystawy, koncerty, pokazy plenerowe oraz spotkania z twórcami.

Polish Docs


POLISH DOCS to wspólny projekt Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i Krakowskiej Fundacji Filmowej, który został zainicjowany w 2007 roku podczas targów filmowych Sunny Side of the Docs w La Rochelle (Francja). Głównym celem POLISH DOCS jest promocja polskich filmów dokumentalnych za granicą.

Polish Shorts


POLISH SHORTS to projekt zainicjowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej i Krakowską Fundację Filmową we współpracy z Instytutem Adama Mickiewicza, którego głównym celem jest promocja polskich filmów krótkometrażowych (fabuł, animacji, dokumentów) za granicą.

Dystrybucja filmów


Krakowska Fundacja Filmowa zadebiutowała jako dystrybutor w 2007 roku wprowadzając do polskich kin studyjnych muzyczny dokument „Opowieści cygańskiego taboru” („When the Road Bends... Tales of a Gipsy Caravan”) w reżyserii Jasmine Dellal. Film, nazywany „cygańskim Buena Vista Social Club”, przedstawiał historię 6-tygodniowego tournée po Ameryce Północnej, w którym bierze udział pięć romskich zespołów, z czterech różnych krajów. Kolejnym filmem dystrybuowanym przez Fundację była polsko-niemiecka koprodukcja w reżyserii Jerzego Śladkowskiego pt. „Dwa Rembrandty w ogrodzie”(2011). Ta dokumentalna komedia sensacyjna portretująca zawiłe dzieje rodziny żydowskiej szukającej skarbu ukrytego podczas wojny w Łodzi była prezentowana w kinach wraz z krótkometrażową animacją „Millhaven” w reżyserii Bartka Kulasa. Najnowszą propozycją kinową Fundacji jest komedia dokumentalna „Najświętsza Panienka, Koptowie i ja” w reżyserii Namira Abdela Messeeha. Film w zabawny sposób opowiada o objawieniach maryjnych wśród egipskich Koptów z których wywodzi się reżyser. Polska premiera filmu zaplanowana została na 16 listopada br.

Forum Rady Europy


Forum Rady Europy „Kształtowanie strategii rozwoju kinematografii jutra” odbyło się w Krakowie w dniach 11–13 września 2008 roku. Celem Forum było omówienie strategii publicznego wspierania kinematografii z perspektywy ich wpływu na zachowanie i ochronę różnorodności kulturowej. W spotkaniach udział wzięli przedstawiciele branży filmowej, politycy, reprezentanci organizacji i instytucji kulturalnych. Organizatorami przedsięwzięcia byli: Rada Europy, Polski Instytut Sztuki Filmowej, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Miasto Kraków oraz European Think Tank for Film and Film Policy, pomysłodawca programu. Krakowska Fundacja Filmowa była producentem wykonawczym Forum.

Good Pitch


goodpitch Europe 2013 Krakowska Fundacja Filmowa współpracuje z Fundacją BRITDOC w zakresie projektu „Good Pitch”, w wyniku którego powstają filmy dokumentalne poświęcone istotnym zagadnieniom społecznym.

„Good Pitch" to projekt zainicjowany przez Fundację BRITDOC i Sundance Institute Documentary Film Program w 2008 roku. Inicjatywa ma na celu ułatwianie filmowcom, poszukującym finansowania dla swoich projektów nawiązywania kontaktów z fundacjami, organizacjami pozarządowymi, działaczami społecznymi, decydentami, korporacjami i mediami zainteresowanymi tematami poruszanymi w planowanych dokumentach.

W ramach projektu „Good Pitch” kilka razy w roku, w Europie i Stanach Zjednoczonych, odbywa się pitching, w którym uczestniczą filmowcy oraz przedstawiciele wybranych fundacji, organizacji pozarządowych, nadawców i przedsiębiorców. Podczas pitchingu twórcy prezentują publiczności i 10-osobowemu zespołowi zaproszonych ekspertów projekt swojego filmu oraz powiązaną z nim kampanię promocyjną. Priorytetowo traktowane są projekty dotykające ważnych kwestii społecznych, których realizacja może wywołać konkretny wydźwięk w środowisku. Organizatorzy, dbając o jak największą skuteczność spotkań, dopasowują indywidualnie do każdego projektu skład zespołu eksperckiego. Krakowska Fundacja Filmowa uczestniczy w projekcie jako potencjalny dystrybutor.

hosting zapewnia KEI.PL